Michał Bogacz

michal-bogacz_pl_0.jpg

Michał Bogacz, Senior Manager, Radca Prawny, Olesiński & Wspólnicy

Z Olesiński & Wspólnicy związany od 2009 r. Specjalizuje się w doradztwie prawnym związanym z prawem handlowym i prawem rynku kapitałowego.

Jego doświadczenie obejmuje w szczególności doradztwo dla wielu spółek publicznych notowanych na GPW w Warszawie oraz dużych przedsiębiorców z kapitałem polskim i zagranicznym. Zajmuje się prowadzeniem projektów M&A, negocjowaniem umów i doradztwem obejmującym kształtowanie optymalnych modeli biznesowych klientów.

W ramach praktyki rynku kapitałowego wspierał spółki publiczne w kształtowaniu polityk informacyjnych oraz na bieżąco doradza w kwestiach związanych z szeroko rozumianym raportowaniem giełdowym.

Zrealizował projekty obejmujące m.in. wprowadzenie akcji spółek na giełdę (IPO i SPO), emisje obligacji, negocjacje umów inwestycyjnych wraz z pakietami zabezpieczeń, przekształcenia i połączenia spółek (w tym z udziałem spółek publicznych). Doradza również w zakresie bieżącej działalności gospodarczej klientów, głównie prawa gospodarczego, z uwzględnieniem prawa podatkowego.

Autor szeregu publikacji oraz prelegent na wielu szkoleniach i konferencjach, w szczególności realizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem Emitentów Giełdowych.

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego (prawo) oraz Uniwersytetu Ekonomicznego (finanse i rachunkowość – studia podyplomowe). Od 2013 roku jest wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu.
Biegle włada językiem angielskim.

Michał jest fanem klasycznej motoryzacji, a w wolnym czasie chodzi po górach i uprawia kolarstwo.

Ostatnia aktualizacja 15/04/2019
Podziel Się