Andrzej Puncewicz

ap_1_1.jpg

Andrzej Puncewicz, Partner Zarządzający, Doradca Podatkowy, Crido Taxand
 
Partner i szef Zespołu Postępowań Podatkowych i Sądowych w Crido Taxand. Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu międzynarodowego prawa podatkowego oraz w postępowaniach podatkowych i sądowych. Odpowiada m.in. za projekty związane z zarządzaniem ryzykiem odpowiedzialności karnej skarbowej oraz ograniczaniem tego ryzyka w związku z kontrolą podatkową. W 2016 r. i 2017 r. został uznany za najlepszego doradcę w zakresie postępowań podatkowych w Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego dziennika „Rzeczpospolita”.
Andrzej posiada również bogate doświadczenie w obszarze restrukturyzacji i transakcji M&A. Doradzał w tym zakresie polskim i międzynarodowym firmom, m.in. z branży nieruchomości, sektora pośrednictwa finansowego oraz wydobycia ropy i gazu.
Karierę zawodową rozpoczął w 1997 r. w Dziale Doradztwa Podatkowego Arthur Andersen, od 2002 r. kontynuował w Ernst & Young. W 2005 r. został jednym z założycieli firmy doradczej Crido Taxand.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył z wyróżnieniem Executive MBA Uniwersytetu w Chicago (University of Chicago Booth School of Business). W latach 2014-2016 był prezesem Polskiego Oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Podatkowego (IFA), w którym wcześniej przez około 5 lat pełnił funkcję członka zarządu.


 

Ostatnia aktualizacja 12/12/2017
Podziel Się