Robert Sroka

robert_sroka_p_thumb175.jpg

dr Robert Sroka, Ekspert ds. raportowania niefinansowego

Dr Robert Sroka zawodowo i naukowo zajmuje się etyką biznesu. Od ośmiu lat wdraża programy etyczne i strategie CSR w polskich i międzynarodowych przedsiębiorstwach. Specjalizuje się w integrowaniu danych pozafinansowych do procesów inwestycyjnych na rynkach finansowych.

W latach 2011 – 2015 pracował w firmie doradczej Crido Taxand jako szef zespołu CSR, gdzie odpowiadał za rozwój doradztwa w zakresie społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw i etyki biznesu. Doświadczenie zawodowe zdobywał również m.in. w Parlamencie Europejskim współpracując z Przewodniczącym Komisji Petycji oraz w Grupie Żywiec na stanowisku CSR Managera.
 
W latach 2010 – 2014 był członkiem rządowego Zespołu ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw, ciała opiniodawczo-doradczego Prezesa Rady Ministrów. Przewodniczył Grupie roboczej ds. Odpowiedzialnych Inwestycji. Współpracował z administracją rządową przygotowując raporty i ekspertyzy m.in. dla Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Środowiska czy Ministerstwa Skarbu Państwa. W latach 2010 – 2011 był członkiem Zespołu ds. Koordynacji Prac nad Problematyką Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw Energetycznych w Urzędzie Regulacji Energetyki.

Pomysłodawca koncepcji oraz redaktor siedmiu publikacji książkowych i raportów dotyczących etyki biznesu. Uzyskał prawa do tłumaczenia, odpowiadał za przekład z języka angielskiego oraz redakcję międzynarodowej normy SocialAccountability 8000. Opublikował około 70 artykułów i felietonów poświęconych tematyce etyki biznesu i społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw m.in. w Harvard Business Review Polska, Pulsie Biznesu, Rzeczpospolitej, Parkiecie, Miesięczniku Kapitałowym, Briefe, Personelu Plus, Personelu i Zarządzanie.

Ostatnia aktualizacja 20/11/2017
Podziel Się