Ida Komorowska-Moj

komorowska_ida_raw_0.jpg

Ida Komorowska-Moj, Radca Prawny, Counsel w zespole Fuzji i Przejęć oraz Prawa Spółek, kieruje praktyką Rynków Kapitałowych w polskim biurze Bird & Bird
 
Doświadczony specjalista w dziedzinie fuzji i przejęć oraz rynków kapitałowych z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem.

Specjalizuje się w prawie handlowym, cywilnym oraz prawie rynków kapitałowych. Obsługuje prawnie złożone transakcje zarówno na rynku polskim jak i międzynarodowym. Posiada bogate doświadczenie w obsłudze fuzji i przejęć. Doradzała największym spółkom Skarbu Państwa przy przejęciach oraz projektach typu Joint Venture. Pracuje dla spółek publicznych, Private Equity i Venture Capital, a także dla międzynarodowych korporacji obecnych w Polsce. Ma na swoim koncie szereg unikatowych projektów. Tworzyła struktury dla funduszy i doradzała przy inwestycjach w projekty badawczo-rozwojowe.

Opracowywała i przeprowadzała złożone restrukturyzacje, podziały, połączenia i likwidacje spółek z wielu sektorów gospodarki, a także wewnątrzgrupowe restrukturyzacje zadłużeń. Doradzała przy wielu ofertach publicznych zarówno spółek krajowych, jak i zagranicznych. Specjalizuje się również w kwestiach związanych z zarządzaniem grupami spółek i tzw. corporate governance. Opracowuje koncepcje ładu korporacyjnego i regulacje wewnętrzne dla spółek z grupy. Zapewnia również kompleksowe wsparcie prawne dla spółek publicznych na zasadzie single point of contact. Bierze udział w pracach Rady Rozwoju Rynku Finansowego przy Ministerstwie Finansów. Uczestniczy w przygotowywaniu i komentowaniu projektów aktów prawnych z sektora rynków kapitałowych. Jest prawnikiem rekomendowanym przez prestiżowy ranking IFLR 1000 2017: Ida Komorowska-Moj is described by a client as “a lawyer who stands out” and as “having a broad scope of knowledge and experience”.

Ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest również absolwentką nauk politycznych, ze specjalizacją dziennikarską. Przed dołączeniem do Bird & Bird pracowała w renomowanych międzynarodowych i polskich kancelariach prawnych.

Ostatnia aktualizacja 20/11/2017
Podziel Się