Marek Wilczewski

0z5y4186_thumb175.jpgDyrektor Biura Zarządzania Informacją
Grupa PZU
 
Marek Wilczewski jest Dyrektorem Biura Zarządzania Informacją w spółkach Grupy PZU (PZU SA, PZU Życie SA, TFI PZU I PTE PZU). Od 5 lat jest odpowiedzialny za Strategię Zarządzania Informacją w Grupie PZU, w tym za standaryzację informacji, koordynację procesów Data Governance i Data Quality oraz budowę, rozwój i utrzymanie korporacyjnej Hurtowni Danych oraz obszarów raportowo-analitycznych (w tym Business Intelligence, analityczny CRM). Od wielu lat jest menadżerem w licznych projektach biznesowych (regulacyjnych, zarządczych i analitycznych) oraz technologicznych z obszarów takich jak: wdrożenie MIS, CRM, ERP, ABC, Solvency II, FATCA, Fraud Detection, wdrożenia dużych systemów, integracja i optymalizacja hurtowni danych, Big Data czy mobilność.

Poprzednio był Dyrektorem ds. Rozwoju Hurtowni Danych w PZU SA i PZU Życie oraz Zastępcą Dyrektora w Biurze Planowania i Kontrolingu w PZU Życie SA.

Jest m.in. członkiem Podkomisji Standaryzacji Informacji w PIU, odpowiada za wymianę informacji z UFG ze strony PZU. Jest mgr inż. informatyki, ukończył również studia podyplomowe z ubezpieczeń na Akademii Finansów (dawniej Wyższa Szkoła Bankowości i Ubezpieczeń w Warszawie we współpracy z City University Business School w Londynie) oraz pedagogikę.

Ostatnia aktualizacja 23/04/2014
Podziel Się