Marcin Petrykowski

2014-01-28_marcin_petrykowski.jpg

Marcin Petrykowski
Dyrektor Zarządzający
Dyrektor Zarządzania Współpracą z Klientami Strategicznymi EMEA
Dyrektor Regionalny na Europę Środkową i Wschodnią
Dyrektor Generalny Oddziału w Polsce


Marcin Petrykowski dołączył do Standard & Poor’s w styczniu 2014 roku. Od tego czasu jest Dyrektorem Regionalnym na Europę Środkową i Wschodnią, będąc odpowiedzialny za strategię, działania i zarządzanie biznesem ratingowym S&P w regionie. Równolegle sprawuje funkcję Dyrektora Generalnego Oddziału w Polsce londyńskiej spółki Standard & Poor’s, zarządzając z warszawskiego biura centralą firmy na Polskę oraz kraje Europy Środkowej i Wschodniej. Od marca 2015 roku Marcin prowadzi także Zespół Zarządzania Współpracą z Klientami Strategicznymi w regionie Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Doświadczony zespół z Londynu, Paryża oraz Frankfurtu zarządza całościową współpracą S&P z największymi i najważniejszymi strategicznymi klientami w regionie EMEA.

Marcin dołączył do S&P z J.P. Morgan Corporate and Investment Bank, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Wykonawczego linii biznesowej Investor Services na region Europy Środkowej i Wschodniej, Rosję i Kraje WNP oraz Izrael. Jednocześnie był także Wicedyrektorem Oddziału J.P. Morgan w Polsce. Przed podjęciem pracy w londyńskim biurze J.P. Morgan w 2007 roku, przez pięć lat pracowal w Citi Corporate and Investment Banking zajmując się bankowością korporacyjną w Polsce i Europie Środkowej i Wschodniej. Absolwent programu rozwoju przyszłej kadry kierowniczej Citi.

Marcin posiada wyższe wykształcenie zdobyte na Akademii Leona Koźmińskiego (Zarządzanie i Handel Międzynarodowy), School of Economics and Management (Lund, Szwecja – Finanse Międzynarodowe) oraz Uniwersytecie Warszawskim (studia podyplomowe dla CFO). Jest wpisany na listę ‘FCA approved investment advisors’, uczestniczył w wielu kursach i szkoleniach dla kadry menadżerskiej.

Ostatnia aktualizacja 30/03/2015
Podziel Się