O MAR z Mirosławem Kachniewskim - wywiad na relacjeinwestorskie.org.pl

Kategoria: 
Prasa o nas
02/09/2015

Na portalu www.relacjeinwestorskie.org.pl ukazał się wywiad z Mirosławem Kachniewskim, Prezesem SEG. Rozmowa dotyczyła nowej rzeczywistości raportowania, w którą wejdą spółki giełdowe już w przyszłym roku.

"Polski rynek kapitałowy stoi w obliczu ogromnych zmian, które w mojej opinii dalece przekraczają cokolwiek, co wydarzyło się w kwestii giełdowej sprawozdawczości w ostatnich latach. Można rzec „MAR już stoi u bram! Lipiec 2016 coraz bliżej”. To szansa, nadzieja na większą transparentność czy ogromne ryzyko?

Poziom przejrzystości polskich spółek giełdowych wynikający z obecnych regulacji mierzony liczbą i szczegółowością raportów jest bardzo wysoki, wyższy niż w większości krajów UE. Nie widzę zatem możliwości, aby MAR ten poziom podniósł. Natomiast pozytywnym efektem może być – paradoksalnie – zmniejszenie liczby raportów, z których duża część nie ma istotnego znaczenia dla inwestorów. Zakładam, że po wejściu w życie MAR raportów będzie mniej, ale każdy z nich będzie zasługiwał na uwagę. Czai się tu jednak takie ryzyko, że część spółek może przejść z jednej skrajności w drugą i bardzo ograniczyć politykę informacyjną."

Cały wywiad można przeczytac na portalu relacjeinwestorskie.org.pl

Ostatnia aktualizacja 20/11/2017
Podziel Się