Manager MBA, Mirosław Kachniewski, Być albo nie być online to już nie jest pytanie

Kategoria: 
Prasa o nas
20/07/2015

Mirosław Kachniewski, prezes zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych, napisał artykuł dla "Manager MBA":

"Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych już po raz ósmy przeprowadziło Konkurs Złota Strona Emitenta. Wyłonienie laureatów jest jednak tylko pretekstem do bardzo obszernej pracy analitycznej i edukacyjnej. Każdego roku bowiem wyniki konkursu przynoszą bardzo ciekawe rezultaty, które wprost przełożyć można na podniesienie jakości komunikacji z rynkiem, tak aby była ona jak najbardziej efektywna.

Konkurs Złota Strona Emitenta to w istocie bardzo poważny projekt badawczy. W ramach niego analizowana jest komunikacja internetowa wszystkich notowanych spółek (w tym na rynku NewConnect), a po zakończeniu każdej edycji opracowywany jest obszerny raport wskazujący wyniki oraz wnioski na przyszłość. Ponadto mamy możliwość dynamicznej analizy danych na przestrzeni aż ośmiu lat, co umożliwia ocenę ewolucji internetowych relacji inwestorskich w Polsce sięgając do tak odległych czasów, kiedy niektóre spółki giełdowe w ogóle nie były obecne w internecie.

Jak z powyższego wynika, mamy mnóstwo wiedzy i nie wahamy się jej użyć. W zasadzie już sama konstrukcja konkursu, w tym zwłaszcza określenie kryteriów oceny, jest działaniem o bardzo silnym oddziaływaniu edukacyjnym. Spółka, która dostosowuje swoją stronę do wymogów konkursu, nie tylko zwiększa szanse na wygraną, ale przede wszystkim podnosi jakość komunikacji z interesariuszami, a w tym z inwestorami. Już sama lektura kryteriów daje wiele do myślenia – skoro coś podlega ocenie, to warto się zastanowić, dlaczego to jest ważne i co można zmienić na stronie internetowej konkretnej spółki. Chodzi tu nie tylko o zawartość merytoryczną, ale także o warstwę technologiczno-wizualną, która bardzo mocno wpływa na jakość komunikacji."

Więcej informacji w artykule Mirosława Kachniewskiego "Być albo nie być online to już nie jest pytanie", Manager MBA (2015-07-17), Str.:48

Ostatnia aktualizacja 20/11/2017
Podziel Się