Ludzie z pierwszej linii kontaktów z inwestorami

Kategoria: 
Prasa o nas
06/07/2015

Komentarz Mirosława Kachniewskiego, prezesa zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych o specjalistach IR. Artykuł Anity Błaszczak - Gazeta Giełdy Parkiet:

"Wejście w życie nowych przepisów dotyczących komunikacji z inwestorami – w tym regulacji MAR, które całkowicie zmieniają filozofię raportowania spółek, a jednocześnie wprowadzają drakońskie kary - sprawi, że służby relacji inwestorskich będą odgrywać coraz większą rolę w giełdowych firmach. Na razie większość spółek przywiązuje zbyt małą wagę do tej kwestii, co wynika ze struktury ich akcjonariatu i niewielkich wymagań akcjonariuszy. Mamy wprawdzie przykłady spółek z bardzo dobrymi relacjami inwestorskimi, które zwykle są pochodną wielkości firmy oraz bardziej wymagających zagranicznych akcjonariuszy, ale nie jest to liczna grupa. Nowe przepisy podwyższając standardy raportowania zwiększą też popyt na specjalistów od relacji inwestorskich. Na razie, jak wynika z analizy ITBC Communication i SEG, tylko 30 spółek notowanych na GPW ma osoby dedykowane wyłącznie do tego obszaru. W większości firm relacji inwestorskie są dodatkiem do innych działań, co wpływa na jakość RI. Nawet jeśli spółkę wspiera zewnętrzna agencja, potrzebny jest specjalista, który  dobrze się zna na budowaniu wartości dla inwestorów- po to, by dobrze nadzorować pracę agencji."

Więcej na temat w artykule "Ludzie z pierwszej linii kontaktów z inwestorami" - Parkiet (2015-07-04), Str.: 10 oraz na: www.parkiet.com

Ostatnia aktualizacja 20/11/2017
Podziel Się