Konferencja w ramach cyklu Architektura prawna spółki: Rada Nadzorcza Spółki Akcyjnej w Statucie i Regulaminie

Kategoria: 
Patronaty SEG
12/09/2011

Akademia Polskiego Instytutu Dyrektorów miała przyjemność zaprosić na konferencję w ramach cyklu Architektura prawna spółki pt. "Rada Nadzorcza Spółki Akcyjnej w Statucie i Regulaminie", która odbyła się 14 września 2011 roku w hotelu Bristol w Warszawie. Kalendarz spotkań całego cyklu dostępny jest na stronie PID. Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych objęło to wydarzenie patronatem.

W trakcie zajęć przedstawione zostały wsparte na autentycznych przypadkach typowe i nietypowe rozwiązania statutowe i regulaminowe pod kątem zgodności z przepisami rangi ustawowej i Dobrymi Paktykami spółek notowanych na GPW, a także rzeczywistymi potrzebami poszczególnych spółek. Szczególny nacisk został położony na ukazanie błędnych lub niezgodnych z prawem postanowień statutów i regulaminów, a także na praktyczne konsekwencje stosowania takich postanowień. W toku analizy rozwiązań statutowych i regulaminowych uczestnicy wzięli udział w dyskusji, czy wskazane postanowienia są konieczne, bądź przydatne, bądź zbędne, bądź w ogóle niedopuszczalne. Skomentowane zostały wybrane statuty i regulaminy zarządów spółek publicznych.

Zajęcia poprowadził Andrzej S. Nartowski, specjalista prawa spółek, prezes PID. Uczestnicy mieli możliwość zgłaszania przed terminem konferencji zagadnień do przedyskutowania lub rozstrzygnięcia ewentualnych wątpliwości.

Temat adresowany był do prawników obsługujących spółki publiczne, członków zarządów i rad nadzorczych, specjalistów do spraw compliance, pracowników biur zarządu, firm audytorskich.

Dla przedstawicieli spółek należących do Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych - RABAT 50%

Konferencja była płatna (warunki udziału). Wypełniony formularz należało przesłać faksem na numer: 22/ 582 97 48 bądź drogą elektroniczną na adres: pid@pid.org.pl.

Kontakt w sprawie konferencji:

Anna Krzywosz
tel. 22/ 582 95 36 lub 22 582 95 30
e-mail: akrzywosz@pid.org.pl

Dodatkowe informacje dostępne są również na stronie PID.

Ostatnia aktualizacja 01/08/2013
Podziel Się