Konferencja „MSSF w praktyce. Kluczowe aspekty zamknięcia roku oraz konsekwencje zmian w MSSF dla spółek giełdowych”

Kategoria: 
Komunikaty Prasowe
04/01/2012

Komunikat prasowy, 4.01.2012

11 stycznia 2012 roku odbędzie się konferencja "MSSF w praktyce. Kluczowe aspekty zamknięcia roku oraz konsekwencje zmian w MSSF dla spółek giełdowych" organizowana przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Deloitte. Podczas konferencji eksperci firmy Deloitte przedstawią kluczowe kwestie istotne z perspektywy spółek notowanych na giełdzie dotyczące m.in. ujawniania informacji w sprawozdaniach finansowych, segmentów operacyjnych MSSF8, wskaźnika "zysk na akcję", projektu nowego standardu, dywidendy, inżynierii podatkowej po zmianie przepisów od 2012 roku.

„Wiedząc jak istotna dla spółek giełdowych jest sprawozdawczość finansowa Stowarzyszenie regularnie organizuje spotkania poświęcone tej tematyce, na których przedstawiciele emitentów mogą zapoznać się z obowiązującymi przepisami oraz skonsultować swoje wątpliwości. Na szczęście nowe regulacje w zakresie międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej w 2011 nie przyniosły nam tak rewolucyjnych zmian jak w roku 2009. Podczas seminarium chcielibyśmy zapoznać uczestników z kilkoma nowymi przepisami, na które należy zwrócić uwagę sporządzając sprawozdanie finansowe za 2011 rok. Pojawiło się wiele istotnych zmian, które będą obowiązywać w przyszłorocznych sprawozdaniach za rok 2012. Uczestnicy seminarium będą mogli je poznać już teraz rozpoczynając nowy rok finansowy, niektóre z możliwością wcześniejszego zastosowania.” – mówi Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

„Zarówno regulatorzy jak i zwykli odbiorcy sprawozdań finansowych coraz większą uwagę przywiązują nie tylko do danych finansowych zawartych w podstawowych sprawozdaniach finansowych, ale również do informacji zawartych w notach uzupełniających sprawozdanie finansowe. Dlatego w bieżącym roku postanowiliśmy w ramach corocznej konferencji dotyczącej kwestii związanych z MRS/MSSF omówić najczęściej pojawiające się i jednocześnie znaczące z punktu widzenia odbiorcy sprawozdań finansowych braki bądź też nieprawidłowości w ujawnieniach wymagane przez standardydodaje Monika Jakubczyk, Dyrektor w dziale audytu firmy Deloitte.

Oprócz omówienia teoretycznych aspektów nowych przepisów i obowiązujących standardów, podczas konferencji poruszone zostaną także praktyczne aspekty ich stosowania, co niejednokrotnie budzi wątpliwości interpretacyjne. Uczestnicy konferencji zyskają okazję do bezpośredniej wymiany doświadczeń i poglądów z ekspertami i praktykami biznesu. Będą mieli również możliwość indywidualnych konsultacji konkretnych problemów z ekspertami firmy Deloitte.

Dodatkowo specjalnie dla uczestników konferencji została przygotowana najnowsza publikacja autorstwa ekspertów Deloitte pt.: „Praktyczny przewodnik po MSSF zawierający porównanie MSSF z Ustawą o Rachunkowości".

Konferencja skierowana jest do dyrektorów finansowych, członków zarządów odpowiedzialnych za finanse i rachunkowość, głównych księgowych, przedstawicieli działów prawnych i finansowych.

Spotkanie odbędzie się na warszawskiej GPW w Sali Notowań (ul. Książęca 4).

Ostatnia aktualizacja 25/11/2013
Podziel Się