Konferencja KNF: Zmiany w obowiązkach informacyjnych spółek cieszą inwestorów, ale martwią emitentów

Kategoria: 
Prasa o nas
15/04/2015

Podczas konferencji organizowanej przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 15 kwietnia br. Mirosław Kachniewski, prezes zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych wypowiedział się na temat zmian dotyczących obowiązków informacyjnych spółek giełdowych:

"Przejście na nowy system to duże wyzwanie. Nie zgodzę się z tym, że definicja informacji poufnej została doprecyzowana, wręcz przeciwnie - jest bardziej obszerna i "gumowa". Problem dotyczy także nowych zasad ujawnienia informacji poufnej. Z kolei znacząco wyższe sankcje mogą wymusić nadmierną ostrożność i działać paraliżująco na zarząd - powiedział PAP Biznes Mirosław Kachniewski.

Kachniewski poinformował, że SEG pracuje nad stworzeniem ogólnych standardów raportowania, które mają pomóc spółkom poruszać się w nowych regulacjach.

- Chcemy by całość była gotowa w lutym 2016 r., na pół roku przed wejściem w życie nowych zasad. Będzie to ogólny dokument, który pomoże emitentom stworzyć indywidualne standardy raportowania, dostosowane do wielkości oraz specyfiki ich biznesu."

Więcej na temat na www.biznes.pap.pl

Ostatnia aktualizacja 20/11/2017
Podziel Się