I etap VII edycji konkursu Złota Strona Emitenta zakończony

Kategoria: 
Komunikaty Prasowe
10/02/2014

Komunikat prasowy, 10.02.2014

Zakończył się pierwszy etap VII edycji konkursu Złota Strona Emitenta organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, w którym wyłoniono 71 spółek posiadających najlepsze strony internetowe. 11 lutego br. ocenę rozpocznie 36 specjalistów tworzących jury konkursowe.

Konkurs Złota Strona Emitenta stał się coroczną okazją do przeglądu komunikacji internetowej spółek giełdowych. Ponieważ poziom w tym roku był niezwykle wysoki, do II etapu przeszło aż 71 spółek. Przypomnę, że w tegorocznej edycji w ramach I etapu oceniliśmy 890 stron internetowych pod kątem kilkudziesięciu kryteriów konkursowych z takich obszarów jak: komunikacja z inwestorem, zawartość informacyjna strony oraz użyteczności serwisu - opowiada Prezes SEG,  dr Mirosław Kachniewski.

Ocenie konkursowej w ramach I etapu podlegały strony internetowe wszystkich spółek polskich i zagranicznych, których akcje w dniu 27 września 2013 roku były notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w tym na rynku NewConnect. Witryny internetowe są oceniane w ramach 5 kategorii konkursowych: polskie spółki giełdowe należące do indeksów WIG20 i mWIG40; polskie spółki giełdowe należące do indeksu sWIG80; polskie spółki giełdowe nie należące do  indeksów WIG20, mWIG40, sWIG80; polskie spółki giełdowe notowane na rynku alternatywnym NewConnect; wszystkie zagraniczne spółki giełdowe notowane na GPW w Warszawie, w tym rynku NewConnect.

W tym roku maksymalny wynik osiągnęły dwie spółki z kategorii „polskie spółki giełdowe należące do indeksów WIG20 i mWIG40”. Spółki z tej kategorii miały również najwyższą średnią - ponad 33 na 40 pkt. Jest to bardzo dobry wynik i przewyższa o kilka punktów średnią w kategorii spółki z indeksu sWIG80. Biorąc pod uwagę średnie wynik najgorzej poszło spółkom zagranicznym – opowiada Prezes Kachniewski.

W II etapie (11.02.2014 - 4.04.2014) wyłonionych zostanie po 3 nominatów w każdej z pięciu kategorii konkursowych. Jury konkursowe, składające się z 36 specjalistów, będzie oceniać strony pod kątem 9 kryteriów takich jak: jasność komunikatu, zawartość informacyjna; komunikacja z inwestorem; innowacyjność komunikacji; intuicyjność, ergonomia, zgodność z regułami nawigacji; poprawność zastosowanych technologii; estetyka strony; opinia inwestorów indywidualnych; opinia inwestorów instytucjonalnych; opinia inwestora zagranicznego.

Decyzja jury zostanie ogłoszona 9 kwietnia 2014 roku. Na kolejnym, III etapie spośród 15 nominowanych przez jury spółek Kapituła konkursu wybierze jednego laureata z każdego segmentu. Ogłoszenie werdyktu Kapituły Konkursu i wręczenie nagród laureatom VII edycji konkursu Złota Strona Emitenta odbędzie się podczas VI Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG.

Konkurs Złota Strona Emitenta jest organizowany przez Stowarzyszenie Emitentów giełdowych od 2007 roku. Celem konkursu jest podnoszenie jakości komunikacji korporacyjnej on-line na polskim rynku kapitałowym. Regulamin konkursu, harmonogram oraz szczegółowe informacje nt. Złotej Strony Emitenta VII są dostępne na stronie internetowej www.zse.seg.org.pl.

Więcej informacji:

Magdalena Raczek
Manager ds. PR
e-mail: mraczek@seg.org.pl
tel. (22) 826 26 89
www.seg.org.pl

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych jest organizacją ekspercką, która istnieje od 1993 roku. Podstawowym celem funkcjonowania SEG jest udzielanie wsparcia spółkom w aspekcie informacyjnym (przekazywanie informacji o zmianach legislacyjnych), edukacyjnym (organizacja seminariów i konferencji) oraz prawnym (opracowywanie opinii prawnych, rekomendacji i interpretacji dotyczących nowych przepisów). SEG podejmuje prace na rzecz rozwoju polskiego rynku kapitałowego oraz reprezentuje interesy spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie Stowarzyszenie skupia ponad 250 spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz alternatywnym rynku New Connect, reprezentujących ponad 80 proc. kapitalizacji emitentów krajowych.

________________________________________


Wyniki I etapu – spółki zakwalifikowane do II etapu Konkursu Złota Strona Emitenta VII
(w kolejności alfabetycznej):

Spółki należące do indeksów WIG20 i mWIG40:

 1. AGORA S.A.
 2. APATOR S.A.
 3. BANK HANDLOWY W WARSZAWIE S.A.
 4. BANK POLSKA KASA OPIEKI S.A.
 5. BANK ZACHODNI WBK S.A.
 6. CCC S.A.
 7. CYFROWY POLS.A.T S.A.
 8. ECHO INVESTMENTS S.A.
 9. ENEA S.A.
 10. GIEŁDA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH W WARSZAWIE S.A.
 11. GRUPA AZOTY S.A.
 12. ING BANK ŚLĄSKI S.A.
 13. INTEGER.PL S.A.
 14. INTER CARS S.A.
 15. KOPEX S.A.
 16. LUBELSKI WĘGIEL BOGDANKA S.A.
 17. ORBIS S.A.
 18. POLSKI KONCERN NAFOWY ORLEN S.A.
 19. POWSZECHNA KASA OSZCZĘDNOŚCI BANK POLSKI S.A.

Spółki giełdowe należące do indeksu sWIG80:

 1. ATM S.A.
 2. COMARCH S.A.
 3. DOM DEVELOPMENT S.A.
 4. DOM MAKLERSKI IDM S.A.
 5. EMPIK MEDIA & FASHION S.A.
 6. IMPEL S.A.
 7. MAGELLAN S.A.
 8. PELION S.A.
 9. POLSKI KONCERN MIĘSNY DUDA S.A.
 10. SYGNITY S.A.

Spółki giełdowe notowane na GPW nie należące do indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80:

 1. ALTA S.A.
 2. AMBRA S.A.
 3. ARMATURA KRAKÓW S.A.
 4. ATENDE S.A.
 5. BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A.
 6. CENTRUM MEDYCZNE ENEL- MED. S.A.
 7. DROZAPOL- PROFIL S.A.
 8. EMC INSTYTUT MEDYCZNY S.A.
 9. ENERGOMONTAZ- POŁUDNIE S.A.
 10. ERGIS- EUROFILMS S.A.
 11. ES- SYSTEM S.A.
 12. GRUPA AZOTY ZAKŁADY AZOTOWE PUŁAWY S.A.
 13. HELIO S.A.
 14. INFOVIDE- MATRIX S.A.
 15. K2 INTERNET S.A.
 16. PBG S.A.
 17. PLATINUM PROPERTIES GROUP S.A.

Spółki giełdowe notowane na rynku alternatywnym NewConnect:

 1. AKCEPT FINANCE S.A.
 2. ATC CARGO S.A.
 3. AZTEC INTERNATIONAL S.A.
 4. BIOERG S.A.
 5. ECA S.A.
 6. EGB INVESTMENTS S.A.
 7. ESPEROTIA ENERGY INVESTMENTS S.A.
 8. GC INVESTMENTS S.A.
 9. I3D S.A.
 10. INTERNET MEDIA SERVICES S.A.
 11. LUG S.A.
 12. MAKOLAB S.A.
 13. PCZ S.A.

Spółki zagraniczne notowane na GPW  w tym na rynku NewConnect:

 1. ASBISC ENTERPRISES PLC
 2. ATLAS ESTATES
 3. AUTOMOTIVE COMPONENTS EUROPE S.A.
 4. BMP MEDIA INVESTORS S.A.
 5. CINEMA CITY INTERNATIONAL S.A.
 6. FORTUNA ENTERTAINMENT GROUP N.V.
 7. KERNEL HOLDING S.A.
 8. NEW WORLD RESOURCES PLC
 9. OVOSTAR UNION N.V.
 10. RONSON EUROPE N.V.
 11. SERINUS
 12. WARIMPEX FINANZ- UND BETEILIGUNGS AG

 

Ostatnia aktualizacja 27/02/2014
Podziel Się