Debiut na NewConnect i co dalej?

Kategoria: 
Komunikaty Prasowe
26/04/2012

Komunikat prasowy, 26.04.2012

Czy sam debiut na rynku publicznym wystarczy jako remedium na bolączki finansowania?  I tak, i nie. Zdarza się, że spółki nawet po udanym debiucie potrzebują dodatkowych zastrzyków kapitału. Dodatkowa emisja akcji, a może domknięcie budżetu na projekt za pomocą długu? Może pozyskanie inwestora rozwiąże problemy i przyniesie spokojny sen właścicielom?

Na te oraz inne pytania odpowiadano podczas konferencji, która odbyła się 25 kwietnia 2012 roku w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Fitz Roy oraz Dom Maklerski AmerBrokers SA.

„Dla wielu spółek wejście na rynek NewConnect to dopiero początek ich rozwoju. Dzięki podniesieniu wiarygodności wynikającemu z przejrzystości finansowej i statusu spółki publicznej, przed emitentami pojawiają się nowe możliwości takie jak: kolejna emisja akcji, finansowanie poprzez emisję obligacji, przejście na rynek regulowany.” – mówi Mirosław Kachniewski, Prezes Zarządu SEG.

Konferencja była okazją do spotkania z ekspertami i uzyskania wskazówek, które mogą przyczynić się do rozwoju firmy.

Konferencja została skierowana do spółek notowanych na rynku NewConnect, którym chcieliśmy pokazać jak mogą finansować swą działalność, gdy pierwsza emisja została zrealizowana. Wskazaliśmy również jakie działania spółka powinna podjąć aby emisja zakończyła się sukcesem.” – powiedział Przemysław Kowalewski, Wiceprezes Zarządu Fitz Roy.

Podczas konferencji uczestnicy mogli dowiedzieć się jak SPO wpływa na rozwój spółki, poznać zasady działania rynku Catalyst, a także zasady przejścia spółki z rynku NewConnect na rynek główny. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele kadry zarządzającej spółek zarówno z rynku publicznego, jak i niepublicznego. Prelegenci podkreślali, że niezależnie od tego, czy kapitał pozyskiwany jest z rynku Catalyst czy poprzez SPO – pieniądze są potrzebne każdemu przedsiębiorstwu do dalszego rozwoju.

Na pewno w najbliższym czasie można spodziewać się dużo większego zainteresowania inwestorów obligacjami, zarówno oferowanymi na rynku pierwotnym, jak i już notowanymi na Catalyst. Gwarantowany zysk w wysokości nawet kilkunastu procent rocznie staje się coraz bardziej atrakcyjną inwestycją, w porównaniu z możliwą stratą lub niepewnym zyskiem z rynku akcji.”- powiedział Łukasz Sarniak z Domu Maklerskiego AmerBrokers SA.

Podczas konferencji został udostępniony raport Debiut na NewConnect i co dalej? który dostarcza wiedzy na temat możliwości pozyskania kapitału na dalszy rozwój spółki.

Dodatkowe informacje o konferencji oraz raport są dostępne na stronach www.seg.org.pl oraz fitz-roy.pl

 

Magdalena Raczek

Manager ds. PR

 

tel. 22 826 26 89 wew. 16

mob. 509 357 280

e-mail: mraczek@seg.org.pl

Ostatnia aktualizacja 25/11/2013
Podziel Się