Budowanie wartości spółki poprzez raportowanie danych pozafinansowych ESG

Kategoria: 
Publikacje
14/11/2012

Mamy przyjemność przedstawić Państwu publikację podsumowującą pierwszą edycję projektu „Analiza ESG spółek w Polsce” realizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, GES oraz Accreo Taxand.

„Analiza ESG spółek w Polsce” to przedsięwzięcie wyjątkowe nie tylko w skali Polski ale również na międzynarodowej mapie działań w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Celami projektu jest zwiększenie transparentności raportowania danych pozafinansowych w firmach oraz dostarczenie wiarygodnych danych pozafinansowych dla analityków, inwestorów i innych grup interesariuszy. Projekt ma charakter edukacyjny a liczne działania podejmowane w jego ramach, w zamierzeniu organizatorów, mają na celu zwrócić uwagę przedstawicieli spółek na zagadnienie raportowania danych pozafinansowych

W niniejszej publikacji zostały przedstawione najważniejsze wyniki analizy poziomu raportowania danych pozafinansowych przez  831 spółki notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych, w tym również na rynku New Connect. Chociaż sprawozdawczość danych pozafinansowych jest przede wszystkim domeną dużych spółek, to przecież zdecydowana większość firm w Polsce to małe i średnie. Mamy nadzieję, że firmy z New Connect będą przykładem dla firm niepublicznych korzyści płynących z transparentności.
Publikacja zawiera również wyniki badania jakościowego przeprowadzonego wśród pracowników spółek, którzy są odpowiedzialni za relacje z inwestorami na temat zagrożeń i korzyści wynikających z bardziej otwartego raportowania danych pozafinansowych. Znajduje się w niej również przewodnik dla spółek podpowiadający jak ujawniać dane pozafinansowe aby były one wartościowe dla analityków.

Prezentowany materiał to źródło cennej i aktualnej wiedzy na temat raportowania oraz inwestowania odpowiedzialnego społecznie. Specjalnie na zaproszenie organizatorów projektu, wybitni eksperci z rynku inwestycyjnego wykonali analizy przy uwzględnieniu zebranych danych pozafinansowych.
Mamy nadzieję, że niniejsza publikacja będzie dla Państwa interesującą lekturą, skutecznie przekonującą do podjęcia wysiłków na polu zwiększenia poziomu transparentności raportowania danych pozafinansowych w Państwa spółkach.

analiza_esg_ksiazka.jpg

Ostatnia aktualizacja 02/12/2013
Podziel Się