Strony internetowe spółek giełdowych oceniane w konkursie Złota Strona Emitenta VIII

Category: 
Komunikaty Prasowe
02/09/2014

Startuje I etap konkursu Złota Strona Emitenta organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. W ramach I etapu zostaną ocenione strony internetowe wszystkich spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w tym na rynku NewConnect. 11 lutego 2015 roku znana będzie lista spółek zakwalifikowanych do kolejnego etapu konkursu.

Głównym celem konkursu ZSE nie jest wybór najlepszych stron internetowych emitentów, ale zachęcenie spółek giełdowych do robienia cyklicznego przeglądu własnych stron korporacyjnych. Spółki giełdowe będące kwiatem polskiej gospodarki powinny również w dziedzinie komunikacji on-line reprezentować najwyższe standardy. W ramach pierwszego etapu konkursu ocenimy www spółek giełdowych pod kątem komunikacji z inwestorem, zawartości informacyjnej strony oraz użyteczności serwisu. W każdym z obszarów sprawdzanych będzie od kilku do kilkunastu kryteriów  – mówi Mirosław Kachniewski, Prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

Ocenie konkursowej będą podlegały strony internetowe wszystkich spółek polskich i zagranicznych, których akcje w dniu 29 sierpnia 2014 roku były notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w tym na rynku NewConnect. Witryny internetowe będą oceniane w ramach 5 kategorii konkursowych: polskie spółki giełdowe należące do indeksu WIG30; polskie spółki giełdowe należące do WIG50; polskie spółki giełdowe nie należące do indeksów WIG30 i WIG50; polskie spółki notowane na rynku alternatywnym NewConnect; wszystkie spółki zagraniczne notowane na GPW w Warszawie (w tym na rynku NewConnect).

Do II etapu konkursu (12 lutego 2015 – 10 kwietnia 2015) zakwalifikowanych zostanie 50 witryn o najwyższej punktacji – po 10 witryn w każdej z 5 kategorii konkursowych. Laureatów Konkursu wybierze na ostatnim, III etapie (14 kwietnia 2015 – 22 maja 2015 ) Kapituła składająca się z przedstawicieli instytucji rynku kapitałowego oraz najbardziej uznanych fachowców zajmujących się grafiką, komunikacją marketingową, dziennikarstwem, ekonomią czy relacjami inwestorskimi. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w czerwcu 2015 roku podczas VII Kongresu Relacji Inwestorskich SEG.

Regulamin Konkursu, harmonogram oraz szczegółowe informacje nt. Złotej Strony Emitenta VIII  są dostępne na stronie internetowej www.zse.seg.org.pl

Dodatkowe informacje:

Magdalena Raczek-Kołodyńska
Dyrektor Zarządzający
e-mail: mraczek@seg.org.pl
tel. (22) 826 26 89

Last updated 09/19/2014
Share