Podczas kryzysu w spółce giełdowej najważniejsza jest komunikacja

Category: 
Komunikaty Prasowe
16/05/2013

 Warszawa, 16 maja 2013 roku
INFORMACJA PRASOWA

O tym jak komunikować się w sytuacjach kryzysowych porozmawiają uczestnicy V Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG. Na corocznym spotkaniu IR-owców omówiona zostanie również rola, jaką odgrywa właściwa komunikacja spółki z mediami w sytuacji kryzysowej oraz ewolucja działów relacji inwestorskich. Spotkanie odbędzie się 5-6 czerwca 2013r. w Ossie.

„Niejednokrotnie sposób, w jaki spółka zachowa się w sytuacji kryzysowej, determinuje na wiele lat jej obraz w oczach inwestorów, mediów i otoczenia rynkowego. Ognisk kryzysu w podmiotach notowanych może być wiele i dział relacji inwestorski nie jest w stanie im zawsze zapobiec, natomiast to od IR-owców zależy jaki będzie wpływ kryzysu na kurs akcji. Podczas kongresu w gronie ekspertów porozmawiamy o tym, jak najlepiej spółka może przygotować się do sytuacji kryzysowej.” – mówi Mirosław Kachniewski, Prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

Część merytoryczną pierwszego dnia Kongresu rozpocznie dyskusja panelowa na temat pożądanego zakresu raportowania w sytuacji kryzysowej. Omówiona zostanie również ewolucja działów RI w spółkach, cyfrowa strategia spółki giełdowej w kontekście globalnym oraz zaprezentowane zostaną wyniki badań odnośnie komunikacji spółek w sytuacji kryzysowej. Następnie zaproszeni eksperci porozmawiają o tym jak powinny wyglądać relacje między spółką a mediami w sytuacji kryzysowej i jakie są wzajemne oczekiwania.

„To czy spółka jest w stanie wyjść obronną ręką z sytuacji kryzysowej w dużej mierze zależy do tego jak prowadzi swoją komunikację z mediami i inwestorami na co dzień. Prowadzenie rzetelnej komunikacji wobec inwestorów i dobre relacje z mediami procentują w momencie kiedy w spółce pojawia się problem.” – dodaje Prezes Kachniewski.

Podczas Gali Wieczornej odbędzie się ceremonia wręczenia statuetek laureatom Konkursu Złota Strona Emitenta VI , Nagrody Specjalnej Ministra Skarbu Państwa za najlepszą komunikację z inwestorami indywidualnymi oraz Nagrody Specjalnej GPW Media. Wieczorna Gala będzie również okazją do nagrodzenia najlepszej polskiej spółki giełdowej oraz osoby najlepiej prowadzącej relacje inwestorskie według rankingu EXTEL EUROPE 2013.

Drugiego dnia Kongresu zaplanowane zostały warsztaty tematyczne poświęcone zagadnieniom podnoszenia jakości relacji inwestorskich. Przedstawione zostaną także najczęstsze przypadki naruszania obowiązków informacyjnych przez spółki.

Patronat Honorowy nad Kongresem objęło Ministerstwo Skarbu Państwa w ramach programu Akcjonariat Obywatelski. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Merytorycznym Komisji Nadzoru Finansowego. Gospodarzami Kongresu są: Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Kancelaria Dentons, GPW Media,  Message, Polska Agencja Prasowa, Unicomp-WZA  oraz PKN ORLEN.

Więcej informacji jest dostępnych na www.seg.org.pl

Last updated 09/19/2014
Share