Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Robert Sroka

Przewodniczący Grupy Roboczej ds. Odpowiedzialnych Inwestycji Ekspert ds. CSR Pracodawców RP

Robert Sroka

Przewodniczący Grupy Roboczej ds. Odpowiedzialnych Inwestycji Ekspert ds. CSR Pracodawców RP

Dr Robert Sroka zawodowo i naukowo zajmuje się etyką biznesu. Od ośmiu lat wdraża programy etyczne i strategie CSR w polskich i międzynarodowych przedsiębiorstwach. Specjalizuje się w integrowaniu danych pozafinansowych do procesów inwestycyjnych na rynkach finansowych.

W latach 2011 – 2015 pracował w firmie doradczej Crido Taxand jako szef zespołu CSR, gdzie odpowiadał za rozwój doradztwa w zakresie społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw i etyki biznesu. Doświadczenie zawodowe zdobywał również m.in. w Parlamencie Europejskim współpracując z Przewodniczącym Komisji Petycji oraz w Grupie Żywiec na stanowisku CSR Managera.
 
W latach 2010 – 2014 był członkiem rządowego Zespołu ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw, ciała opiniodawczo-doradczego Prezesa Rady Ministrów. Przewodniczył Grupie roboczej ds. Odpowiedzialnych Inwestycji. Współpracował z administracją rządową przygotowując raporty i ekspertyzy m.in. dla Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Środowiska czy Ministerstwa Skarbu Państwa. W latach 2010 – 2011 był członkiem Zespołu ds. Koordynacji Prac nad Problematyką Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw Energetycznych w Urzędzie Regulacji Energetyki.

Pomysłodawca koncepcji oraz redaktor siedmiu publikacji książkowych i raportów dotyczących etyki biznesu. Uzyskał prawa do tłumaczenia, odpowiadał za przekład z języka angielskiego oraz redakcję międzynarodowej normy SocialAccountability 8000. Opublikował około 70 artykułów i felietonów poświęconych tematyce etyki biznesu i społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw m.in. w Harvard Business Review Polska, Pulsie Biznesu, Rzeczpospolitej, Parkiecie, Miesięczniku Kapitałowym, Briefe, Personelu Plus, Personelu i Zarządzanie.

Szybkie menu