Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Martyna Gałdecka-Karpińska

Associate, CRIDO Legal

Martyna Gałdecka-Karpińska

Associate, CRIDO Legal

Martyna Gałdecka - Karpińska  specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz prawie bezpieczeństwa żywności i prawie farmaceutycznym.

Doradza klientom, m.in. w zarządzaniu portfolio praw własności intelektualnej na terytorium Polski, Europy i całego świata poprzez uzyskiwanie i utrzymywanie znaków towarowych, wzorów przemysłowych i użytkowych oraz patentów.

Wielokrotnie uczestniczyła w budowaniu strategii wprowadzania nowych produktów i usług na rynek oraz kreowania silnych marek przy pomocy praw własności intelektualnej, w tym dokonywała badania możliwości uzyskania monopolu na nowe oznaczenia/rozwiązania. Wspiera także klientów w zakresie prawidłowego oznaczania produktów z branży spożywczej i farmaceutycznej,  wprowadzania produktów do obrotu oraz reprezentuje przed organami urzędowej kontroli żywności.

Martyna posiada prawie pięcioletnie doświadczenia w prowadzeniu sporów  o naruszenia praw własności intelektualnej przed sądami cywilnymi i karnymi, a także w postępowaniach rejestrowych przed organami administracji publicznej i sądami administracyjnymi.

Przed dołączeniem do Crido Legal, Martyna zdobywała doświadczenie zawodowe w  renomowanych polskich kancelariach specjalizujących się w prawie własności intelektualnej.

Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz British Law Center - Diploma in English and European Union Law we współpracy z Uniwersytetem w Cambridge. Studiowała również na Wydziale Prawa renomowanego Uniwersytetu w Aarhus. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa własności intelektualnej oraz prelegentka na polskich i zagranicznych konferencjach- swój referat przedstawiała między innymi na Uniwersytecie w Edynburgu.

Obecnie jest aplikantem adwokackim w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie

Szybkie menu