Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Krzysztof Dresler

Członek Zarządu, Capitalia

Krzysztof Dresler

Członek Zarządu, Capitalia

Członek Zarządu, Capitalia Sp. z o.o.

Ukończył finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej oraz podyplomowe studia filozoficzne w Collegium Civitas, a także m. in. program menedżerski "Zarządzanie dla przywództwa w biznesie" przygotowany przez University of New Brunswick.

W latach 2008-2011, jako Wiceprezes Zarządu Banku PKO Bank Polski SA nadzorował obszar ryzyka i windykacji, a czasowo także bankowość inwestycyjną. Był Przewodniczącym Komitetu ds. Zarządzania Aktywami i Pasywami oraz Przewodniczącym Komitetu Kredytowego Banku. Dodatkowo był m. in. odpowiedzialny za istotne podwyższenie kapitału PKO BP SA w 2009 r.

W latach 2010-2012 był sekretarzem Rady Nadzorczej PZU SA.

Nadzorował również zarządzanie aktywami i pasywami jako Dyrektor Zarządzający w Pekao SA, oraz pełnił funckję Chief Financial Officer oraz Reporting Officer w Xelion Doradcy Finansowi Unicredit Group.

W latach 1996-2001 pracował w KDPW SA przy projekcie stworzenia systemu zarządzania ryzykiem instrumentów pochodnych, wprowadzanych na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Równolegle w latach 1998-2006 pracował naukowo w Szkole Głównej Handlowej, specjalizując się w polityce pieniężnej oraz globalizacji rynków finansowych. Z uczelnią tą związany jest nadal.

Szybkie menu