Język: PL | EN Czcionka: A A+ A + + Kontrast: Kontast Kontast Kontast Kontast
Opis zdjęcia

Aleksandra Plichta

Manager, CRIDO

Aleksandra Plichta

Manager, CRIDO

Aleksandra Plichta jest doradcą podatkowym i Projekt Menedżerem w Dziale Doradztwa Podatkowego w CRIDO, do którego dołączyła ponownie w 2018 r., opuszczając jedną z firm z tzw. Wielkiej Czwórki.
Posiada 9-letnie doświadczenie w zakresie doradztwa podatkowego – specjalizuje się w bieżącym doradztwie w obszarze VAT na rzecz polskich i zagranicznych podatników.
Projektuje strategie i działania zapewniające bezpieczeństwo podatkowe przede wszystkim dla podmiotów z branży finansów i ubezpieczeń, nieruchomości oraz FMCG, w tym poprzez tworzenie nowych modeli biznesowych dla klientów działających na rynku międzynarodowym. Współpracuje z klientami podczas wdrażania systemów finansowo-księgowych czy dedykowanych narzędzi podatkowych, np. do generowania JPK, analizuje poprawność funkcjonowania systemów rozliczania VAT i fakturowania.
Jest autorką kilkudziesięciu artykułów i opracowań o tematyce podatkowej w prasie branżowej i ogólnopolskiej oraz współautorką 3 monografii (Jednolity Plik Kontrolny – Wolters Kluwer, 2 wydania, oraz Świadczenia pozapłacowe – Oficyna Prawa Polskiego). Jako prelegent, prowadzi szkolenia w zakresie VAT.
Aleksandra jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego (Finanse i Rachunkowość – Strategie podatkowe).

Szybkie menu