Raporty społeczne 2017 - wydłużenie terminu zgłoszeń

Kategoria: 
Patronaty SEG
26/07/2017

rs_banner2017_przedluzony_termin_zglosze

Przedłużony termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu Raporty Społeczne

Po raz 11. firmy i organizacje ujawniające dane niefinansowe mogą zgłosić przygotowane w oparciu o te dane publikacje do konkursu Raporty Społeczne. Nabór trwa do 7 sierpnia (przedłużony termin zgłoszeń) odbywa się przez stronę raportyspoleczne.pl

Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych
objęło Patronat nad tym wydarzeniem.

Konkurs Raporty Społeczne organizowany jest przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte. Co roku nagradzane są najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W obecnej, 11. edycji konkursu publikacje można zgłaszać jeszcze do 7 sierpnia do godziny 12 przez formularz dostępny na stronie raportyspoleczne.pl. Organizatorzy zdecydowali o przedłużeniu terminu zgłoszeń ze względu na prośby firm finalizujących przygotowanie raportów. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Głównym celem konkursu jest zwrócenie uwagi na znaczenie raportowania pozafinansowego i wskazanie dobrych praktyk w tym zakresie. Dzięki tej inicjatywie wyróżniane są przedsiębiorstwa i organizacje, które nie tylko prowadzą działalność, biorąc pod uwagę interes społeczeństwa i środowiska, ale także potrafią w sposób jasny, przejrzysty i wiarygodny zaprezentować swoje dokonania w publikowanych raportach. Konkurs przyczynia się do transparentności działań organizacji i podejmowania dialogu z interesariuszami. Stanowi też dobre źródło inspiracji do tego, w jaki sposób ujawniać dane niefinansowe. Jest to ważne w perspektywie obowiązującego od 2017 r. obowiązkowego raportowania niefinansowego obejmującego największe firmy w Polsce.

Jury eksperckie spośród zgłoszonych raportów wybierze najlepsze w kategoriach: nagroda główna nagroda za najlepszy debiut, a także zdecyduje o wyróżnieniach. Najlepsze raporty wskażą również dziennikarze i internauci. W poprzedniej edycji konkursu wyróżniono raporty w dwóch dodatkowych kategoriach: nagroda Ministra Rozwoju i nagroda Giełdy Papierów Wartościowych.
Ogłoszenie wyników nastąpi na początku października
.

Osoby do kontaktu

Menedżer projektu - Tadeusz Joniewicz
mobile: 511 313 826, e-mail: tadeusz.joniewicz@fob.org.pl

Kontakt dla mediów - Agnieszka Siarkiewicz
mobile: 669 510 483, e-mail: agnieszka.siarkiewicz@fob.org.pl

Ostatnia aktualizacja 01/08/2017
Podziel Się